Aktualności

Konferencja w Letschin - podsumowanie projektu

W piątek 05 listopada 2021 odbyła się w Letschin (powiat Märkisch Oderland) konferencja podsumowująca projekt pn. „Sieć współpracy organizacji pozarządowych pogranicza polsko-niemieckiego na rzecz ochrony klimatu”. Spotkanie otworzyła Katrin Schulz szefowa Arbeitinitiative Letchin e.V. Parnera projektu. Podsumowania projektu dokonał w imieniu lidera projektu Fundacji Natura Polska - Tomasz Żółkiewicz.

Kalendarz wydarzeń na 2022 rok

Członkowie naszej Sieci realizują regularnie różne projekty, spotkania, wydarzenia itp. Aktualnie rozpoczęliśmy prace nad powstaniem KALENDARZA wydarzeń na 2022 rok w którym pokażemy najciekawsze imprezy lokalne, które tworzą lub wspierają Stowarzyszenia, Fundacje i inne organizacje będące członkami Sieci.

Pakiet zaleceń klimatycznych dla regionu gotowy!

Opracowano pakiet zaleceń dla regionu w zakresie ochrony klimatu. Dokument powstał dzięki realizacji projektu pn. „Sieć współpracy organizacji pozarządowych pogranicza polsko-niemieckiego na rzecz ochrony klimatu". Znajdziemy w nim ogólne informacje o zmianach klimatycznych, zalecenia i propozycje rozwiązań oraz działań adaptacyjnych.

Publikacje o smogu, recyklingu i energii odnawialnej

Trwają prace nad opracowanie dwóch broszur tematycznych związanych z promocją działań adaptacyjnych do zmian klimatycznych. Pierwsze opracowanie pn. "Smog nie zna granic” będzie mini poradnikiem zawierającym podstawowe informacje związane ze smogiem i jego zagrożeniami oraz zapobieganiem: przyczyny powstawania, temat termomodernizacji, jak zapobiegać i walczyć ze smogiem, jak się chronić, źródła zanieczyszczeń itp.

Drugi wyjazd studyjny za nami!

W piątek 8 października przedstawiciele Sieci odbyli drugi wyjazd studyjny, którego celem była wymiana polsko-niemieckich doświadczeń w zakresie działań, jakie możemy podejmować na rzecz ochrony klimatu.

Święto Ochrony Klimatu za nami!

W sobotę 04 września na żarskim kompleksie sportowo-rekreacyjnym SYRENA odbyło się polsko-niemieckie Święto Ochrony Klimatu. Wydarzenie zrealizowano przy współpracy z Lasami Państwowymi, Urzędem Miejskim w Żarach, Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego oraz przede wszystkim Partnerami z Niemiec.

Po spotkaniach grup roboczych projektu

W czerwcu br. odbyły się kolejne spotkania czterech grup roboczych działających przy Sieci Współpracy Organizacji Pozarządowych pogranicza polsko-niemieckiego na rzecz ochrony klimatu. Tym razem zorganizowano je w trybie online, gdzie uczestnicy z Polski zebrali się w Osiecznicy pod Krosnem Odrzańskim a niemieccy w Letschin. Obecni na spotkaniach omówili zgłoszone pomysły i działania związane z ochroną klimatu w skali lokalnej.

Jest informator nr 3 – warto poczytać

W czerwcu 2021 roku ukazał się trzeci numer informatora Sieci NGO. W numerze można przeczytać o funkcjonowaniu Sieci i realizacji projektu, członkach sieci i ich działaniach, a także poznać przykładowe dobre praktyki służące ochronie klimatu, które my wszyscy możemy codziennie stosować.

Folder o członkach Sieci gotowy!

Zakończono prace związane z drukiem publikacji-folderu o członkach Sieci. W publikacji znajdziemy w jednym miejscu opis wszystkich członków polsko-niemieckiej Sieci z ich adresami i bezpośredni kontakt. Wykorzystajmy to wydanie na promocję każdej z naszych organizacji.

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de