• Dlaczego warto się przyłączyć?

  Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto przystąpić do Sieci

  1

  Po pierwsze, bezcenna korzyść z sieciowania NGO i wynikającej z niej kooperacji - partnerstwa projektowe, działanie dla środowiska, nowe pomysły i kontakty oraz promocja członków Sieci.

  2

  Po drugie, to nasza - trzeciego sektora - reprezentacja w dialogu z samorządem lokalnym.

  3

  Po trzecie, to szansa na zwiększanie profesjonalizmu naszych działań. Będziemy się na wzajem od siebie uczyć, by potem wspólnie wyznaczyć standardy.

  4

  Po czwarte wreszcie, wszystkie powyższe będą przyczyniały się do tego, że obecność w Sieci będzie gwarantem wiarygodności dla biznesu, a dla organizacji z sieci możliwością na biznesowe partnerstwo.

 • Aktualności

  Nowe projekty dla Sieci NGO na 2023 rok!

  W grudniu 2022 r. Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr w Gubinie zdecydował o wspraciu finansowym dwóch projektów, które będą wspierały dalszą współpracę organizacji działających w polsko-niemieckiej Sieci NGO. Jest to możliwe dzięki programowi współpracy transgranicznej Interreg Brandenburgia-Polska a dofinansowanie to prawie 30 tys. EUR. Oba projekty zostaną zrealizowane w I półroczu 2023 roku.

  Więcej

  Letni Obóz Japan Karate Association Polska

  Klub Karate "Kontra"

  W dniach 28-31 lipca 2022 Stowarzyszenie Karate Kontra z Żar zawitało do Tarnowa Podgórnego na Letni Obóz Japan Karate Association Polska 2022. Klub miał możliwość wzięcia udziału w szkoleniu prowadzonym przez Yoshinobu Ohta 7 Dan JKA – główny instruktor JKA England, praktykowaniu japońskiego katare Shotokan, czy też zacieśniać więzi z zaprzyjaźnionym klubem karate JKA z Niemiec SV Alemania Forst e.V. w ramach wymiany międzynarodowej.

  Więcej

  Wędrowanie z PTTK

  Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego Powiatu Żarskiego

  W ostatnią wakacyjną środę Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego Powiatu Żarskiego wędrował po Górach Izerskich. Towarzystwo miało możliwość zobaczyć Bobrowe Skały, zdobyć Sępią Górę oraz zwiedzić Świeradów Zdrój wraz ze Stacją Kultury. Do tej grupy uczestników spotkania dołączyli przedstawiciele innych organizacji pozarządowych z Brandenburgii.

  Więcej

Home

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de